Weet u het nog van vroeger? Toen de radio (Hilversum 1 of 2, meer was er niet) ‘s-morgens om 6 uur begon met de “Waterhoogten van hedenmorgen” en de Veilingprijzen. Aardappels: 45 millimeter opwaarts: 98 gulden per ton.. of Nuchtere biggen: zoveel per kilo geslacht gewicht….
Het zei me nix als kind, maar de stemmen en het bezadigde tempo waarop gesproken werd klinken nog na in mijn oren. En de herhaling op dicteersnelheid, zodat de boeren het met een afgekloven stompje potlood even konden opschrijven in hun zakboekje. Dan konden ze straks met de boerin overleggen of ze morgen al of liever volgende week de oogst naar de veiling zouden brengen.
Minst gepeilde vaardiepte…. Misschien ben ik wel een nostalgische sentimentele ouwe zak, maar sinds ik in Limburg zit komen dit soort dingen steeds vaker boven.
Dat zit namelijk zó:
Lees verder “Grave beneden de sluis”